Doğum Fotoğrafı ve Doğum Hikayesi

Yeni doğan bebeğin fotoğraflarının çekilmesi bebek için zararlı mı?

Hayır. Flaş kullanılmadığı sürece bebeği fotoğraflamanın bir zararı yok. Aile, doğum anı ve doğum sonrası bebek çekimi yaparken kesinlikle flaş kullanmıyorum. Sizin dee bebeğini fotoğraflarken ilk 4 ay flaş kullanmamanız gerekmektedir.

Doğum hikayesi hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Dilerseniz doğum fotoğrafı, dilerseniz doğum hikayesi hizmeti alabilirsiniz. Dilerseniz ikisini birden tercih edebilirsiniz.

İstanbul dışındaki doğumlarda da hizmet veriyor musunuz?

Maalesef sadece yakın illerde (Gebze/Kocaeli, Tekirdağ, Bursa vs) sezaryen ile tarihi netleşmiş doğumlarda hizmet verebiliyorum.

 

Doğum Çekimi Aşamaları

Çekim hangi aşamalardan oluşuyor?

Seçtiğiniz paket hamile çekimini içermiyor ve sadece hastane çekimini içeriyorsa; doğum öncesi odada çekim, doğum anı, doğum sonrası odada çekim aşamalarından oluşur. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sadece sezaryen doğumlarda mı çekim yapılıyor? Normal doğumlarda da çekim yaptırabilir miyiz?

Hem sezaryen hem normal doğumlarda doğum hikayesi ve doğum fotoğrafı çektirebilirsiniz. Sezaryen doğumda çekimler doğumdan yaklaşık 1 saat önce, normal doğumda ise rahim açıklığı 6-7 cm’e gelindikten sonra başlar. Her iki doğum şeklinde de çekim aşamaları aynıdır. Sadece bazı ekstra durumlarda (doğumun hızlı ilerlemesi, geç haber verilmesi vb)  normal doğumlarda doğum öncesi çekim için vakit kalmayabilir.

Genel anestezi ile doğumum gerçekleşecek. Bu durumda da doğum fotoğrafı çektirebilir miyiz?

Tabii ki. Genel anestezi ile epidural anestezi sezaryen doğumlarda çekilen fotoğraflar arasındaki tek bir fark vardır. Bu da; epidural anestezide bebeğinizle ilk karşılaşma anınız ameliyathanede  görüntülenirken, genel anestezi olması durumunda bu anlar odanızda gerçekleşir. Bunun dışındaki tüm çekim aşamaları aynıdır.

Doğum fotoğrafı paketi satın aldığımızda ortalama kaç kare fotoğraf çekiyorsunuz?

Her doğumda ortalama 350-400 kare fotoğraf çekiyorum.

Sadece doğum sonrası odada aile fotoğrafları çektirebilir miyiz?

Doğumun olduğu gün doğum sonrasını ya da doğumun ertesi günü hastanede aile fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Sadece aile fotoğrafları istediğiniz takdirde paket fiyatları indirimlidir. Ücretlendirme detayları için lütfen iletişime geçiniz.

Doğum gününe ekstra olarak doğumun ertesi günü de çekim yapıyor musunuz?

Doğum fotoğrafı paketi satın alırken ertesi gün çekimini de satın alabilirsiniz. Ertesi gün çekimi ekstra olarak ücretlendirilir. Bunun dışında eğer doğum anı geceye denk gelirse ya da bebek/anne ile ilgili bir sağlık problemi dolayısıyla ilk gün çekim yapılamamışsa ikinci gün çekimi yapılır ve bunun için herhangi bir fiyat farkı talep edilmez.

Doğum öncesi hastanede çekim yapıyor musunuz?

Sezaryen doğumlarda doğumdan 1 saat önce, normal doğumlarda ise sizden aldığım muayene sonuçlarına göre en uygun zamanda (tahminen rahim açıklığı 6-7 cm iken) hastanede oluyorum ve mümkün olduğunca doğuma kadar hazırlıklarınızı, son hamilelik fotoğraflarınızı çekiyorum.

Normal doğum ile sezaryen doğum çekimi arasında bir ücret farkı var mıdır?

Hayır. İki doğum arasında bir ücret farkı yoktur.

Doğumdan önce hamilelik çekimleri yapıyor musunuz?

Evet. İstediğiniz takdirde hamilelik çekimi alabilirsiniz. Bu çekimi satın aldığınız doğum paketinize ilave edebilirsiniz.


Randevu ve Rezervasyon

Size 24 saat ulaşabilir miyiz?

Elbette, istediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz.

Doğumdan ne kadar süre önce sizinle iletişime geçmemiz gerekiyor?

Doktorunuzun size vereceği muhtemel doğum tarihinizi bildirerek, doğumdan 3-4 hafta önce iletişime geçebilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Doğumu gerçekleştireceğiniz günü size ayırmam için rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Son dakika doğumlarda da bana ulaşabilirsiniz. O gün iş açısından müsaitlik durumuma göre çekiminizi gerçekleştirebilirim.


Albüm ve Teslimat Bilgileri

Sadece albüm için seçilen fotoğrafları mı veriyorsunuz yoksa çektiğiniz tüm fotoğrafları mı teslim ediyorsunuz?

Albüm için seçilen fotoğraflar ile birlikte, çektiğim tüm fotoğrafları yüksek çözünürlükte size teslim ediyorum. Teslim edilen fotoğraf sayısı seçtiğiniz pakete göre değişiklik göstermektedir.

Teslimatı doğumdan ne kadar süre sonra yapıyorsunuz?

Doğum hikayesi doğumdan yaklaşık 3-4 hafta sonra, doğum fotoğrafları ise mail yolu ile doğumdan 4-5 gün sonra tarafınıza iletiliyor. Fotoğrafların tümünü içeren DVD ve albüm teslimi de, siz albüm için fotoğraf seçip bana ilettikten sonra 4 haftayı alıyor.

Çekilen fotoğraflardan baskı alabiliyor muyuz?

Elbette, dilediğiniz miktarda fotoğraf baskısı satın alabilirsiniz. Paket içerisinde belirtilen sayıya ek olarak istenilen fotoğraf baskıları ayrıca ücretlendirmeye tabidir.

Albümlerinizi yakından görebilmem mümkün mü?

Dilediğiniz takdirde doğumdan önce uygun bir noktada bir araya gelip albümleri inceleyebilirsiniz.  Ancak öncelikli olarak web sitem üzerinden inceleme yapmanızı rica ederim. Albüm görsellerine buradan ulaşabilirsiniz.


Ücretlendirme

İkiz doğumlarda herhangi bir fiyat farkı var mı?

Üçüz/ikiz doğumlarda herhangi bir fiyat farkı uygulanmamaktır. Paket içerisindeki albüm sayısını 1 yerine 2 adete çıkarmak isterseniz, sadece albüm maliyeti paket fiyatına eklenir. Çoğul doğumlarda olası bir erken doğum yaşanması ve bebeklerin gözetim altında tutulması durumunda, ailenin isteğine göre aile fotoğrafları ileri bir tarihte çekilebilir. Bunun için aileye herhangi bir ücret farkı yansıtılmaz.

Doğumun geceye denk gelmesi durumunda paket fiyatlarında artış söz konusu mudur?

Hayır. Doğumun geceye denk gelmesi  paket fiyatını etkilemez.