Doğum Çekimi Aşamaları


Çekim hangi aşamalardan oluşuyor?

Seçtiğiniz paket hamile çekimini içermiyor ve sadece hastane çekimini içeriyorsa; doğum öncesi odada çekim, doğum anı, doğum sonrası odada çekim aşamalarından oluşur. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 


Sadece sezaryen doğumlarda mı çekim yapılıyor? Normal doğumlarda da çekim yaptırabilir miyiz?

Hem sezaryen hem normal doğumlarda doğum hikayesi ve doğum fotoğrafı çektirebilirsiniz. Sezaryen doğumda çekimler doğumdan yaklaşık 1 saat önce, normal doğumda ise rahim açıklığı 6-7 cm’e gelindikten sonra başlar. Her iki doğum şeklinde de çekim aşamaları aynıdır. Sadece bazı ekstra durumlarda (doğumun hızlı ilerlemesi, geç haber verilmesi vb)  normal doğumlarda doğum öncesi çekim için vakit kalmayabilir.

 

Genel Anestezi ıle doğumum gerçekleşecek. bu durumda da doğum fotoğrafı çektirebilir miyiz?

Tabii ki. Genel anestezi ile epidural anestezi sezaryen doğumlarda çekilen fotoğraflar arasındaki tek bir fark vardır. Bu da; epidural anestezide bebeğinizle ilk karşılaşma anınız ameliyathanede  görüntülenirken, genel anestezi olması durumunda bu anlar odanızda gerçekleşir. Bunun dışındaki tüm çekim aşamaları aynıdır.

 

Doğum fotoğrafı paketi satın aldığımızda Ortalama kaç kare fotoğraf çekiyorsunuz?

Her doğumda ortalama 350-400 kare fotoğraf çekiyorum. Albüm sayfa sayısı arttıkça bu sayı artabiliyor.

 

 sadece doğum sonrası odada aile fotoğrafları çektirebilir miyiz?

Doğumun olduğu gün doğum sonrasını ya da doğumdun ertesi günü hastanede aile fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Sadece aile fotoğrafları istediğiniz takdirde paket fiyatları indirimlidir. Ücretlendirme detayları için lütfen iletişime geçiniz.

 

Doğum gününe ekstra olarak doğumun ertesi günü de çekim yapıyor musunuz?

Doğum fotoğrafı paketi satın alırken ertesi gün çekimini de satın alabilirsiniz. Ertesi gün çekimi ekstra olarak ücretlendirilir. Bunun dışında eğer doğum anı geceye denk gelirse ya da bebek/anne ile ilgili bir sağlık problemi dolayısıyla ilk gün çekim yapılamamışsa ikinci gün çekimi yapılır ve bunun için herhangi bir fiyat farkı talep edilmez.

 

Doğum öncesi hastanede çekim yapıyor musunuz?

Sezaryen doğumlarda doğumdan 1 saat önce, normal doğumlarda ise sizden aldığım muayene sonuçlarına göre en uygun zamanda (tahminen rahim açıklığı 6-7 cm iken) hastanede oluyorum ve mümkün olduğunca doğuma kadar hazırlıklarınızı, son hamilelik fotoğraflarınızı çekiyorum.

 

Normal doğum ile sezeryan arasında çekimde bir ücret farkı var mıdır?

Hayır. İki doğum arasında bir ücret farkı yoktur.

 

Doğumdan önce hamilelik çekimleri yapıyor musunuz?

Evet. İstediğiniz takdirde hamilelik çekimi alabilirsiniz. Bu çekimi satın aldığınız doğum paketinize ilave edebilirsiniz.